Daima profesyonel hizmet ve kalite garantisi!

Cart 0

Yer Döşeme Tavsiyeleri

Neden Duvardan Duvara Halı?

DUVARDAN DUVARA Halı, diğer zemin döşemelerine kıyasla daha fazlasını sunar. Halı hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelir. Yeni nesil halılar kalite ve renk çeşitliliği ile beraber sağlıklı, konforlu, güvenli ve kolay temizlenir. Evinizi rahat ve sıcak bir yuvaya dönüştürür.
Isı ve ses yalıtımı sağlayarak bulunduğunuz ortamı sıcak, paranızı bankada tutar.
Havadaki tozu azaltarak daha sağlıklı hava solumanızı sağlar.
Kaymayı ve kazaları önler, omurga ve eklem dostudur.
Döşemesi kolay ve hızlıdır.

 

 

BUKLE (LOOP): Halı tüyü halkalar halinde dokunur ve öylece bırakılır. Halkaları(bukleleri) kalın olanlara “berber bukle” denir.Standart bukle halılar genellikle en düşük kaliteli ürünler olarak görülürler. Bununla birlikte, evinizin lüks görünüme ihtiyacı olmayan ve yüksek dayanıklılık gerektiren bölümlerinde kullanılabilirler. Özellikle merdiven basamaklarına çok uygundur.
RÖLYEF (CUT&LOOP): Yüksek kesik hav (saxony) hakim dokusu ile, düşük bukle hav adacıkları kontrast oluşturarak farklı desenler yaratırlar. Oldukça modern ve iddialı bir görünüme sahiptirler. Yatak odaları ve salonlar için idealdirler.
VELUR (VELOURS): Daha ince ve genellikle tek kat iplikten çok sık olarak dokunur. Kadifemsi ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Genellikle havlar kısa olduğundan bakımı çok kolaydır. Evinizin her yerine kullanılabilir. Çocuk odaları için idealdir.

SAKSONİ (SAXONY): Halı havı (tüyleri) önce halka şeklinde dokunup ,daha sonra kesilerek dik hale getirilir. Düzgün ve lüks bir yüzeye sahiptir. Türkiye’de en çok karşılaşacağımız ve en çok kullanılan halı dokusudur. Oldukça dayanıklıdır. Evinizin her yerinde kullanabilirsiniz.
FRİZE (TWİST-FRİEZE): Saksoni türü halılar gibi havlar önce halka şeklinde oluşturup sonra kesilirler. Ancak, havlar çok az bir seviyede hafifçe bükülerek halı yüzeyi pürüzlü bir hale getirilir. Buradaki temel amaç ayak izlerini gizlemektir. Oldukça yüksek sıklıkta üretilen bu halılar, yüksek trafik seviyesine uygundur. Genellikle salon ve oturma odalarında kullanılır.
SHAG PİLE (FRİEZE-SHAG PİLE): Yukarıdaki frize halılar ile aynı şekilde dokunur. Ancak tüyler çok fazla bükülerek kıvırcık bir hava verilir.Ayrıca, daha gevşek dokunarak daha yumuşak bir doku elde edilir. Son yıllarda dünyadaki en popüler halı dokularından birisi haline gelmiştir.

 

 

Detay Halıcılık © 2019. All Rights Reserved.

ThemeREX © 2017. All Rights Reserved.